Evinizde Fransız Stili Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Moda açısından sıkça bahsedilir Fransız stilinden , bu tarz iç dekorasyonda da geçerlidir . Fransız evleri sıradan ve eklektik  bir kaliteye sahiptirler. Ölçülmesi zor olsa da, bu tarzın karakteristik bazı özellikleri vardır.

Eski Yeni Uyumu

Fransız oturma odaları  çekiciliğin bir parçası, kesinlikle katalogdan bir sayfa gibi görünmemeleri hiç bir şey eşleşmiyor ve takım gibi görünmemesi bu tarzı tamamlayan en büyük parçadır.. Elbette, bir yerlerde bir Ikea parçası olabilir, ancak mükemmel formül eski ve yeninin bir karışımıdır.

Kaynak

Beyaz duvarlar

Gerçekten Fransız stili bir oda için beyaz duvarlar kritik bir unsurdur. Bu tarz da duvarlarda sık sık renk görmezsiniz. Yüksek tavanların kombinasyonu tamamen beyaz duvarlar, odada başka ne olursa olsun, mekanı aydınlık, havadar ve klasik hissettirir. Koyu renklerin kullanımı sınırlandırılmıştır ve belki de büyük bir mobilya, sanat eseri veya vurgu parçasıyla sınırlıdır.

Kaynak

Detaylı profiller

Diğer bir klasik unsur hem büyük hem de küçük dekoratif kalıplamadır. Bunlar, istediğiniz yere dahil edilebilir: duvarlara, süpürgeliklerin üstünde, şöminenin etrafında veya tavanı taçlandırmak için . Mesele duvarlara, karakter katan ve dekorasyon potansiyelini sınırlamayan nötr bir şekilde süslemektir. Tavanda pervaz kullanıyor olsanız da olmasanız da, listemizde olması gereken başka bir öğeyi vurgulamak için ideal bir vurgudur: Bir avize!

Kaynak

Merkez Aşamadaki Sanat

Modern sanatı seviyorsanız, heykeller eklemeyi deneyin. Eserin odadaki herkesin dikkatinde ve merkezinde olduğundan emin olun. Bu, mekanı gerçekten bir Fransız dairesinde olduğu gibi hissettirecek en büyük etki bu olacaktır.

Kaynak

Avize bir zorunluluktur

Avizeler aynı zamanda odadaki dekoru dengelemeye yardım eder. Mobilyalar modern ise, odada da antika bir dokunuş için diğer unsurlara ihtiyaç duyuyorsa , antika bir avize veya vintage gibi görünen avize odayı doğru şekilde lezzetlendirebilir. Oturma odasına eski mobilya parçaları hakim ise, daha modern bir avize, mekanı Fransız usulü gibi hissettirebilir.

Kaynak

Eskitme Mobilyalar

Zarif bir yaşlanma hissi, Fransız stili  bir oda için doğru bakışı sağlamanın anahtarıdır. Bütçe gerçek antika parçalara izin vermiyorsa, eskitme boyasıyla boyanmış eşyalardan bir veya iki parça eklemeyi deneyin. Bir miktar hava içeren eklektik eskitme bir parçayı eklemek, doğru hissi iletmeye yardımcı olur.

Kaynak
Yazı oluşturuldu 26

Evinizde Fransız Stili Nasıl Oluşturabilirsiniz?” üzerine 6 görüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön