Oturma Odası Nasıl Dekore Edilmeli

Oturma odası herhangi bir evin önemli bir parçasıdır. Buluşma, sosyal ve dinlenme alanıdır. Aileniz ve arkadaşlarınızın zaman geçirmesi için oturma odanızı mükemmel bir yer haline getirmenize yardımcı olacak harika salon fikirleri , püf noktaları.

Mobilya düzenlenmesi

Oturma odası mobilyalarını düzenlemek göründüğünden daha zordur. İnsanlara oturmaları, yiyecek ve içeceklerini koymaları ve dolaşmaları için oda vermeniz gerekir. Oturma odası mobilyalarınızı odanın odak noktası (genellikle TV) etrafına yönlendirmeniz gerekir. Ancak, basit ve kolay olsa da, bu optimum bir oturma odası mobilyası düzenlemesi değildir. Trafik akışını ve odak noktasını göz önünde bulundurun.

Kaynak

Halı

Bir oturma odası tasarımında halı kullanmak için birkaç kural vardır. Her şeyden önce, halı büyüklüğü hakkında düşünmeniz gerekir. Çok küçük bir alana küçük halı koymak tüm oturma odası tasarımının ayrık görünmesini sağlar. Bir halı almadan önce daima bir alanı dikkatlice ölçmelisiniz.İdeal olan, halının kenarları ve oturma odası duvarları arasında yaklaşık 20  ila 30 cm çıplak zemin olmalıdır.

Kaynak

Dekoratif Objeler

Boş duvarlar her zaman bir odayı güzel mobilyalarla ve mükemmel aksesuarlarla dolu olsa bile bitmemiş gösterir. Duvarın her santimini sanatla doldurmanız gerekmez, ancak oturma odası duvarlarınıza sanat eklemek çok önemlidir. Çok pahalı olması gerekmez. Herkesin zevkleri değişkenlik gösterebilir, ancak etrafına bakarsanız herhangi bir bütçe ve tercih için harika bir şey bulabilirsiniz.

Kaynak

Aydınlatma

Aydınlatma, herhangi bir odanın en önemli ve en karmaşık yönlerinden biridir. Ortam, görev ve vurgu gibi üç aydınlatma türünden birine sahip olmanız gerekir. Ayrıca, aydınlatmanızı, baş üstü aydınlatma, masa lambaları, zemin lambaları ve duvar aplikleri gibi odanın her yerine farklı seviyelerde yerleştirmeniz gerekir.

Kaynak

Boya Renkleri

Renk odanın atmosferini kökten değiştirebilir ve hatta oturma odanızın daha büyük veya daha küçük görünmesine neden olabilir.

Kaynak
Yazı oluşturuldu 26

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön