Dekorasyonda Beton

Beton çok yönlü bir malzemedir! Sertliği ve şık, gri görünümünü nasıl kullanacağınızı biliyorsanız, beton evinizin en iyi parçası olur.  Sadece büyük projelerde ve binalarda değil, daha küçük, kendin yap projelerinde de kullanılır. Beton, çok fazla çaba sarf etmeden istediğiniz şekli vermenize izin veren bir malzemedir. 

Nasıl beton yapılır?

Beton ; çimento ve kum karışımıdır.  Küçük aksesuarlar yapmak için az miktarda beton istiyorsanız, kendi karışımınızı yapmak daha iyidir.

  • 1 kg  çimento
  • 4 kg ince kum
  • 2,5 L su

İlk önce çimento ile kumu karıştırın. Sonra yavaş yavaş  su ekleyin. Karışımı kalıbınıza dökün ve 72 saat kurumasını bekleyin. Betonla çalışırken, ellerinizi bir çift eldivenle korumanızı tavsiye ederim.

Beton Lamba

Oldukça eğlenceli bir tasarım olan bu masa lambası kalıp kullanılarak yapılmış , bu tarz bir aydınlatmayı yapmak çok da zor değil sadece hafta sonunuzu ayırıp keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Not: Kalıp için, kek kalıplarından plastik oyuncaklardan yararlanabilirsiniz.

Kaynak

Beton Elmas

Kapı , kitap , pencere tutucu olarak da çok yönlü çalışma sağlayan bu tarz ürünleri kalıp yardımı ile yapabilirsiniz.İşlevsellik bakımından oldukça kullanışlı görünen bu ürünler evinizede de modern bir atmosfer oluşturur.

Kaynak

Beton Mutfak Tezgahı

Betondan yapabileceğiniz sadece küçük şeyler ve süslemeler değildir. Eski, hasarlı bir masa veya mutfak tezgahını yenilemenin  basit ve ilginç bir yoldur.

Kaynak

Beton Tabure

İskandinav tarzı mobilyalar için modern ve kullanışlı! Betondan işlevsel bir mobilya çıkarmak oldukça yaratıcı bir fikir olsa gerek.

Kaynak

El Şeklinde Mumluklar

Size özel dekoratif bir ürün yapmak istiyorsanız bu mumluklar tama size göre olacaktır. Eğlenceli şekilleri ve endüstriyel görünümleriyle uygulandıktan sonra kendilerinden çok söz ettirecekleri kesin.

Kaynak

Beton Tepsi

Bu sevimli endüstriyel şık tepsi betondan yapılmış. Sizde evinizde farklı dokunuşlar istiyorsanız; tarzı, formu, kulpları ve dokusu size kalmış tepsiler yaratmak çok da zor değil.

Kaynak

Beton Mektup

Bu somut harfler eviniz ve özellikle raflarınız için mükemmel bir dekorasyondur. Basit kelimeleri heceleyebilir yada sadece monogram oluşturmaktan çok daha fazlasını yapabilirsiniz!

Kaynak

Beton Saat

Duvar saatlerine göre sayısız çeşit ve tasarım vardır.Sizde evinizde yaratıcı bir şeyler istiyorsanız bu tarz bir duvar saati tam olarak size göre.

Kaynak
Yazı oluşturuldu 26

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön