Alçıpandan Sıkılanlar İçin Kaplama Fikirleri

Alçıpan çoğu evde, özellikle de yenilerde bulabileceğiniz standart duvar yüzeyidir. İnşaatçıların kurması ve boyaması en kolay duvar tipi olsa da, oldukça sıkıcı da olabilir. Mevcut duvar bir şekilde hasar görmüşse ve yama yeterli değilse, durumunuza bağlı olarak tüm yüzeye veya yalnızca hasarlı bölüme yeni bir alçıpan monte etmeniz gerekecektir. Eğer değiştirilecek alan geniş değil ise, bir kendin yap projesi olabilir .

Ahşap plakalar

Çiftlik ve rustik ev dekorasyonu tarzının, popüler olan ev yenileme televizyon programlarıyla birlikte, ahşap tahta duvarlar popüler trendlerden biri oldu.Kurulum karmaşık olmasa da, uygun şekilde yapmak anahtardır, aksi takdirde, tahtalar bükülebilir veya çürür. Bu, bodrum veya banyo gibi nemli bir ortamda bir endişe olabilir. Tahta  duvarlarının diğer tek dezavantajı toz çekebilecekleridir. Zamanla boşluklara yerleşir ve duvarın kirli görünmesini sağlar, bu nedenle düzenli temizlik şarttır.

Kaynak

OSB Levha

OSB levhaları kullanmayı tercih etmek iki ana sebepten kaynaklanmaktadır: Dekor estetiği ve yapı değerlendirmesi. İlk olarak, OSB ucuz ve sağlam olduğu gibi, alçıpandan da daha kolay uygulanır.  Ev sahipleri şimdilerde dekoratif nedenlerle OSB duvarları kurmayı tercih ediyorlar. Özellikle bunlar boyandığında gerçekten çok modern bir etki yaratıyorlar.

Kaynak

Tuğla

Tuğla çok popüler bir tasarım öğesidir. İster evinizin küçük duvarı isterse ana yaşam alanının daha büyük bir kısmı olsun, tuğlanın düzensiz karakteri ve sıcaklığı, bir oda için eşsiz bir dokusal taban sağlar. Tuğlalar ateşlenen kilden yapılır, bu yüzden gözeneklidirler ve nemi emerler. Tuğla temizlemek kolay değildir. Tuğlayı boyarsanız, temizleme işlemi biraz daha kolay olacaktır.

Kaynak

Beton

Doğru dekora sahip beton duvarlar büyük bir stil ifadesi olabilir. Eğer dört beton duvar zevkinize göre çok fazlaysa, vurgu duvar hala mükemmel bir tasarım seçeneğidir. Beton duvarların bakımı kolaydır ve sızdırmaz hale getirildikten sonra özel bir işlem gerektirmez. Doku, betonun temel özelliklerinden biridir ve şaşırtıcı miktarda stil ve görsel doku ekler. Kalın ve boyutsal tekstillerin yanı sıra ahşaptaki toprak parçaları beton iç kısımlar için idealdir ve onları daha sıcak ve yumuşak yapar. Enerji açısından bakıldığında, beton evler enerji tasarrufu sağlar ve yangına dayanıklıdır.

Kaynak

Kaplama Sıvası

Bu tür sıvalı duvarlar, suya karşı bariyer olmak gibi bir çok avantaja sahiptir. Pürüzsüz bir yüzey için bantlama ve zımparalama içeren alçıpan kurulumundan farklı olarak, daha hızlı bir şekilde kuruyan sıva için zımparalama gerekmez. Uygulaması kolaydır ve ucuzdur. 

Kaynak
Yazı oluşturuldu 26

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön