İskandinav Salon Trendi

Tasarım stillerini birbirinden ayırmak zor olabilir, özellikle de çağdaş kavramı çok farklı şeyler ifade edebiliyorsa. Aslında, pek çok iskandinav iç dekoru genel olarak, belirli bir stil kategorisine ait olarak tanımlanmadan, basitçe modern veya çağdaş olarak algılanmaktadır. Bunun nedeni, İskandinav oturma odasının zamansız görünmesi ve ek olarak çağdaş tasarım estetiğine uymasıdır. 

Kaynak

İskandinav tarzı minimalizm , basit, saf ve karmaşık olmayan olarak tanımlanır. Renklerin, malzemelerin, mobilyaların ve hemen hemen her şeyin seçimine yansır.

Kaynak

İskandinav bir oturma odasında , darmadağın bir görüntü olmaz. Bunun nedeni, fazladan aksesuar veya gereksiz mobilya olmamasıdır ve merak etmeyin bu durum  mekanı çıplak veya boş göstermez.

Kaynak

İskandinav oturma odalarının her zaman beyaz duvarları vardır. Bu aslında odanın işlevinden bağımsız olarak tüm iskandinav iç mekanlarına uygulanan tasarım detayıdır.

Kaynak

Renk şeması konusu olduğunda, İskandinav salonlarına genellikle hafif nüansları ve toprak tonlar hakimdir. Özel durumlar da, duvarlar beyaz değil, açık gri olup minimal sehpalar ile tamamlanır.

Kaynak

Daha önce de belirtildiği gibi, İskandinav bir oturma odası ile uğraşırken doku önemlidir.Dekora yumuşak kumaş katmanları ve hatta natural desenler ekleyebilirsiniz, çok modern görünecektir.

Kaynak

Soğuk gri ve mavi tonlar, İskandinav bir oturma odasının beyaz duvarlarını ve tavanlarını tamamlayan renklerdir. Bu odaya çok havadar ve ferah bir görünüm verir.

Kaynak

Beyaz duvarlar, hafif ahşap zeminler ve aksesuarların yetersizliği göz önüne alındığında, muhtemelen İskandinav oturma odalarının misafirperver ve rahat kalmayı nasıl başardığını merak ediyorsunuzdur. Dekorda yer alan farklı dokuların bununla çok ilgisi var.

Yazı oluşturuldu 26

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön