Küçük Mutfak Trendleri

Küçük mutfaklar birçok yönden en kötüsüdür; çünkü tam boyutlu cihazları, büyük tezgahları veya yeterli miktarda depolama alanını barındıramadıkça bizi çok kısıtlamaktadırlar. Ancak, küçük mutfaklı eviniz varsa, bunlardan vazgeçeceğiniz anlamına gelmez . Yaratıcı olmanız, mutfağınızı organize etmenin yeni yollarını aramanın aynı zamanda da odanızda sıcak , hoş bir görünüm sağlamanın yoludur.

Gizli Mutfak

Bu tarz bir mutfağın büyük bir depolama alnını içinde bulundurduğu kesin. Katlanır kapılar bu mutfağın tamamen gizlenmesini ve geniş bir dolap alanı olarak görünmesini sağlamış. Bu durum yalnız yaşayanlar yada ofis mutfakları için çok uygundur.Düşünsenize mutfağınız kirli ve aniden misafir geldi! geçici bir süre kapakları kapatıp temiz bir görüntü elde etmiş olursunuz.

Kaynak

İstif Önemli

Mutfağınız küçükse az yer kaplayan fikirlerden de yararlanılması çok önemlidir. Örneğin üst dolapların tavandan tezgahın üstüne kadar uzanması. Aynı zamanda basit, karmaşasız bir görünüm yaratırken aynı zaman da bolca istif rafı elde etmiş olursunuz.

Kaynak

Fonksiyonellik

Mutfağın bütün alanı mümkün olan en iyi şekilde kullanılmalı. MDF nin yan bantlarını ayrı renklere boyayabilirsiniz, bu odaya kesit bir görünüş sağlar. Eğer yemek masası için sabit bir kullanım alanı yok ise masanın ayaklarını hareketli yapabilirsiniz, bu şekilde masanıza 2 farklı fonksiyon katmış olursunuz.

Kaynak

Minimalist Etki

OSB levhadan duvara monte edilen masa , Ikea sarkıt lambalar, beyaz ve modern bir mutfak. Oldukça kullanışlı yüksek üst dolapların yanı sıra beyaz renk olan mutfak, alana ferah bir his katıyor.

Kaynak

Indigo Tema

İndigo mutfak tasarımı minimalist olabilir, ahır ahşabı eğlenceli rustik bir görünüm verirken, indigo renk teması onu enerjik ve genç yapar. Yeni moda çiflik evleri tarzı yada loft bir evde oldukça kullanışlı bir mutfak olacaktır.

Kaynak

İki Kişilik Mutfak

Ada tezgahta çözümlenen masa fikirleri minik mutfaklarda oldukça kullanışlıdır. Masamızı çekmece gibi tezgahın içinde çözümlersek bize mutfakta hareket alanı sağlamış olacak.

Kaynak

Desenli Panel

Kapalı ve açık dolapların bir kombinasyonu hem esneklik hem de görsel çekicilik yaratırken, tezgah aralarındaki üstü baskılı panel ile mutfağa modern bir çekicilikte eklemiş oluyorsunuz.

Kaynak

Yazı oluşturuldu 26

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön