Ucuz Yoldan Evinizi Yenileme Fikirleri

Klasik tasarım ögeleriyle geleneksel salon fikirlerine zamansız bir çekicilik katalım. Bir odanın mimari detayları tasarım açısından çok fazla katkıda bulunabilir. Kirişli tavanlar, küçük pencereler , balık sırtı parke ve klasik ahşap kapılar, çok fazla uğraşmadan yaşam alanlarına geleneksel bir kimlik kazandırır. Bu alanları çok da para harcamadan elegant bir hale getirebilirsiniz.

Denge Elde Edin !

Geleneksel iç tasarımda denge önemli bir ilkedir. Uyum hissinin, hoş bir sonucu ve herkesi ilgilendiren bir düzene teşvik eder. Dengeyi sağlamak için tamamen aynı olmak zorunda değildir, ancak odak noktasının her iki boşluğu da aynı ölçek ve oranla doldurmak önemlidir. Yeterli alanınız yoksa dekoratif amaçlı stopiyerlerden de yararlanabilirsiniz uygulaması basit ve ucuzdur.

Kaynak

Klasik Kapılar !

90’lardan kalma zamansız bir kapıyı geleneksel oturma odanıza getirin. Klasik pervazlar, herhangi bir alanı son derece zarif  gösteren geleneksel tasarım özellikleridir.  Duvar rengi ile aynı, 1 ton koyusu yada açığı ile çok fazla süslemeden odanın görüntüsünü değiştirip derinlik hissini artırırsınız. Üstelikte yeni bir kapıya vereceğiniz para da cebinizde kalmış olur.Sadece pervazlara yapacağınız küçük dokunuşlar yeterli olacaktır.

Kaynak

Parkeleri Cilalayın !

Ahşabın güzelliği, içinde bulunduğumuz döneme veya kuşağa bakılmaksızın evlerimize getireceği sıcaklık ve olağanüstü cazibesi nedeniyle, geleneksel bir oturma odasının da en önemli parçasıdır. Balık sırtı parke hemen hemen her evde olan ve nasıl kullanılacağı bilinmediği için sökülüp hemen başka parke kaplatılan bir türdür.Oysa ki cilatıp tekrar verniklendiğin de evinize zamansız elegant bir hava katmış olursunuz.

Kaynak

Bronz ve Gümüş Aksesuarlar!

Geleneksel salon , zenginlik ve lüks değerindedir. Güzel tablolarla birlikte modern ve büyük aydınlatma elemanları ekleyebilirsiniz, altın ve gümüş aksesuarların bir kombinasyonunu göstererek evinize  lüks bir hava katmış olursunuz. Son olarak, mat siyah dekorlarla güzel bir kontrast oluşturarak mekandaki abartıyı da dengelemiş olursunuz.

Kaynak

Duvarlarda Neoklasik Dokunuşlar !

Kartonpiyer , günümüze başarıyla taşınan geleneksel zamanlarda çok kullanılan bir dekorasyon elemanıydı. Çok az çaba ile bir yaşam alanına tasarım ve karakter sağlayabilirler. Sonuç olarak, çarpıcı bir sonuç için bu elemanları parlak ve yansıtıcı dekorlarla birleştirin.

Kaynak

Yazı oluşturuldu 26

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön