Kaliteli Yaşam İçin Minimalist Fikirler

Minimalist Ev Dekorunun Faydaları Nelerdir?

Minimalist bir apartman dairesi daha az streslidir. Dağınıklık görsel olarak rahatsız eder. Daha az karmaşa varsa, daha az görsel stres vardır. Herhangi bir dekorasyon dergisinde yada video da dağınık görünen evi kullandıklarını gördünüz mü?  Her zaman minimalisttir, mobilya ve dekorasyonun güzelliği göze çarpar, ayrıca temizlemesi daha kolaydır. Her yere dağılmış eşyaları temizlemek kabustur. Neyin çöp olduğunu, neyin çöp olmadığını görmek çok uzun sürer. Boş bir oda, içinde 50 şey bulunan bir odadan daha kolay temizlenir, değil mi? O zaman başlayalım

Kaynak

Minimalist Bir Ev Neye Benziyor?

Minimalist bir oda, minimum mobilyalardan oluşur bu da temel unsurdur ve önemlidir.  Örneğin ; minimalist bir oturma odasında, yalnızca bir kanepe, bir sehpa, basit bir tv alanı belki birkaç lamba olur. Büyük mobilyalar ya da birçok küçük eşya olması mekanı basitleştirir ve mekanın daha az işlevsel olmasını sağlar.

Kaynak

Minimalist Daire Nasıl Oluşturulur ?

Her seferde bir odaya odaklanın. Tüm mekanı bir kerede basitleştirmek, özellikle dağınıklık konusunda büyük bir probleminiz varsa, çok zor olabilir. Evinizi minimalist bir yere dönüştürmek çok zor görünüyorsa, temizlenmesi en zor görünen oda ile başlayın. Bu, daha zor alanlara girmenize  yardımcı olacaktır.

Kaynak
  • Mobilya ile başlayın çünkü herhangi bir odada ki en büyük şey o olacak. Mobilya adetlerini mümkün olduğunca az tutun. Odanın konforundan veya kullanışlılığından ödün vermeden neler çıkarılabilir onu düşünün ? Sade mobilyalar ile sağlam ve hafif renkler oluşturmaya çalışın. Belirli eşyalara sahipseniz (veya satın almak istiyorsanız), bu basit formda mobilyalar olmalıdır.
Kaynak
  • Sadece gerekli olanları bırakın. Odada bir şey bırakıp bırakmamayı değerlendirirken, gerçekten gerekli olup olmadığını sorun. Onsuz gayet iyi yapabiliyorsanız, ondan kurtulun.  Tezgahlarda, masalarda ve sandalyelerde ekstra bir şeyler olmamalıdır. Tablolar ve saatler gibi sevdiğiniz bir veya iki basit süslemeyle bitmelidir. Hayatımız boyunca bir şeyler biriktirme eğilimindeyiz ve onları temizlemek, dairenizin daha iyi görünmesini sağlayacaktır.
Kaynak
  • Depolama alanları yaratın. Gerçekten minimalist bir ev istiyorsanız, özellikle diğer eşyaları saklamak istiyorsanız, dolaplarınız ve çekmecelerinizin de bolca olması gerekir. Dağınıklığı gizlemek, her yerde açıkta olmaktan daha fazla yardımcı değildir. Gizli dağınıklık aynı zamanda sonunda gizlendiği yerlerden dökülme eğilimindedir.
Kaynak

 Pencere pervazlarını ve perdeleri basit ve tek renk tutun. Jaluzi yada stor perdeler, mahremiyet ve enerji verimliliği için mükemmeldir. Düz kalıplara sadık kalın soft renklerde mobilyalar minimalist bir hava oluşturur. Çiçekli ve ekoseli gibi daha karmaşık desenler, görsel karışıklık yaratır.

Kaynak
  • Arzak renklere sadık kalın. Beyaz, geleneksel minimalist bir renktir, nötr tonlu düz renkler minimalizmde işe yarayacaktır. Bir renk daha eklemek isterseniz Toprak tonları hem bastırılmış hem de biraz kişiliğini koruyan iyi bir seçimdir.
Kaynak
Yazı oluşturuldu 26

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön