Evinizin Konsepti Nasıl Oluşturmalı

”Tutarlı bir şekilde dekore etmek planlama gerektirir ”

Her odadan ve detaylarından geçerek başlayın – döşeme, renkler, duvar kağıdı, vb. Bir temanın olması, tüm odaların aynı renkte veya gölgeli boyanması gerektiği anlamına gelmez; daha ziyade ortak bir paydaya sahip olmak, odalara tekrar tekrar girmek gerekir. Evinizde ortak bir tasarım temasına sahip olmak, huzurlu ve birleşik bir anlam yaratır.

Birkaç Yerde Aynı Rengi Kullanın !

Aynı rengi farklı şekillerde kullanmak, ortak bir tema oluşturmak için akıllıca bir ipucudur ve amerikan mutfak olan evler için çok uygundur ve illa ki aynı renk olması gerekmez. Bunun yerine benzer tonlardaki renkler ile dekore edebilirsiniz.

Kaynak

Vurgu Rengi Önemli !

Ev genelinde aynı zemine sahip olmak tutarlı bir his yaratır. Bundan saptığınız anda, hepsini bir araya getirmek ve bu ortak stil temasını yaratmak için diğer detaylarla daha fazla çalışmak zorundasınız. Sakin ve basit bir tabanla, vurgu rengini eklemeyi göze alabilirsiniz. Örneğin; aşağıdaki görselde olduğu gibi soft bir parke rengine uyum sağlayan vurgu rengi mavi gibi…

Kaynak

Malzemeleri Dikkatlice Seçin !

Tasarımınızı birbirine bağlamak için bir (veya daha fazla) malzeme kullanmak güzeldir. Örneğin; Duvar rengi ile berjerlerin rengini yada kapının rengi ile konsolun renginin birbirine yakın renkler olması odanızın tasarımını güçlü kılar.

Kaynak

İçlerinde yinelenen elemanlarla aynı malzemeyi kullanmayı seçebilirsiniz. Musluktaki ve lambadaki pirinç ayrıntılarını gibi. Malzemeyi bir sonraki odada, örneğin ; pirinç sehpa ayakları veya kitaplık demirlerinde tekrar kullanmak kolaydır.

Kaynak
Yazı oluşturuldu 26

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön