Küçük Yatak Odası Trendleri

Büyük bir şehirde yaşamış olan herkes muhtemelen küçük yatak odasındaki sıkıntılardan payını almıştır. Sınırlı alanlara stil katmanın yolları oldukça fazladır.

Hiç üzülmeyin! Ayrıca, faydaları gözden kaçırmayın.

Düzeni Basit Tutun

Küçük yatak odasının düzeninde sihirli bir numara yoktur. Yatağı koymak için genellikle ana duvara yerleştirmek en doğru olandır. Yatağı bir tarafı bitişik duvara yaslamak yerine ana duvarın ortasına yerleştirmelisiniz.Yatağın her iki tarafından da yürüyor olmanız odayı daha kullanışlı ve daha geniş gösterecektir. Unutmayalım yatak  bu odanın anahtarıdır.

Kaynak

Karanlığa Gitmekten Korkmayın …

Küçük bir yatak odasının duvar rengiyle ilgili olarak beyazlarla veya nötrlerle sınırlı değilsiniz.

Asla koyu rengi küçük bir odaya boyamayın ! Yanlış bunu sıkça duyabilirsiniz. Küçük bir odanın büyüklüğünü ve havasını benimseyin ve hatta içine oynayın derim. Bir odayı kömür grisi, kiremit kırmızısı veya zeytin yeşili yapmak çok şık ve seksi olabilir.

Kaynak

Bolca Işık getirin

Karamsar bir renk tonuna gitmek veya keskin bir soluk gölgeye sadık kalmak, bol miktarda ışık kaynağı eklemek, odanın karanlık ve klostrofobik hissetmemesi için anahtardır. “Sarkıt veya avize (tavan kutuları yerine) dekoratif tavan lambası, başucu masa lambaları, bir zemin lambası ve hatta okuma aplikleri ambiyansa katkıda bulunacaktır.

Renk Ekleyen Aksanları Seçin

İnsanların sakin ve minimal bir yatak odasında daha huzurlu olduğunu düşündüğünüzü biliyorum, ancak tamamen beyaz bir odada uyuyabileceğimizi sanmıyorum. Genellikle yatak odalarınızda soğuk renkler kullanmanız daha doğrudur – sıcak tonların aksine maviler ve griler biraz renk katmak için iyi bir temel oluşturur. Yatak odalarında biraz renk patlaması varsa, daha mutlu olursunuz.

Kaynak

Uzay Yanılsaması Yaratın

Perdeyi tavana mümkün olduğunca yakın asmak gerçekten işe yarayan bir tasarım hilesidir. Ayrıca perdeleri duvarın rengine yakın seçmek modern ve daha küçük alanları geniş gösterecektir, çünkü kontrast renkler gözünüzün dikkatini dağıtmaz.

Kaynak

Büyük Ölçek Mümkün

Ölçeklendirme konusunda karıştırabilirsiniz. Ayrıca sığacak en büyük ve en açık renk halıyı kullanmakta odayı daha ferah gösterecektir.Beklenmedik ve ölçekle oynamak (büyük yatak, küçük oda… gibi ) tasarım yapmanın eğlenceli bir yolu olabilir.

Kaynak

Yazı oluşturuldu 26

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön