Çoçuk Odası İçin Renk Trendleri

Asla modası geçmeyecek hem sizin hemde çocuğunuzun seveceği çocuk odaları oluşturun. ”Odaların çocuğun yaşı için uygun yada demode kalacağından  endişelenmeyin ileri yaşları için onlara en uygun renk kombinasyonlarını aşağıda önereceğim. 

Çocuklar çabuk büyür. Anne babaların bir çoğu çocuklarının odasını dekore etmek için  fazla para harcıyor. Dolayısıyla, geçerliliğini  koruyacak bir dekorasyon planı, cebiniz için önemlidir.

SARI VE GRİ

Kaynak

Gri tonlamalı iç tasarım, renk öğelerinin ortaya çıkmasını sağlar. Ayrıca, nötr taban işlevsel bir seçimdir, çünkü gelecekteki tasarımlara dahil edilmesi kolaydır. Genç sakin gelecekte daha fazla çeşitlilik isterse sarı, diğer eklemelerle eşleştirmek için eğlenceli bir renk olabilir.

Bu renkler, hem kız hem de erkek çocuğa hitap eden en temel renk kombinasyonudur ve bebek odaları için olduğu gibi çocuk odaları için de iyi bir seçimdir.

KIRMIZI MAVİ

Kaynak

Kırmızı ve mavi  tonlamalı iç tasarım, renk ögelerinin ortaya çıkmasını önler o yüzden birlikte kullanılan renklerin nötr tabanlı seçimler olmalıdır , bunlar beyaz ,siyah,lacivert gibi ana renklerimizi ortaya çıkan dinamik bir oda yapmamızı sağlar.

Bu renkler,erkek çocuğa hitap eden en temel renk kombinasyonudur. Ayrıca kırmızı ve mavi renklerle tamamlanan odalar, vintage temalı bir dekorasyon planının parçası olarak harika görünür.

Soğuk mavi duvarlar; ahşap işi, mobilya ve aksesuarlardaki sıcak kırmızı tonlarını dengeler. Çocuğunuzun  yaşı ilerledikçe diğer renklere kolayca uyum sağlayabilecek kirli maviyi tercih edebilirsiniz.

YEŞİL

Kaynak

Yeşil tonlamalı iç tasarım bir oda için tasarım felsefeniz açık ve havadar olsun, okyanus yeşili, bebek odası için mutluluk verici bir seçimdir ve sıcak vurgulu renklerle, özellikle de sarı ve turuncu ile birlikte kullanıldığında kendini gerçekten gösterir.

Çok yönlülüğü sayesinde, odanın tamamını yeniden boylamanıza gerek kalmadan, aksesuarlarımızı değiştirerek yepyeni bir görünüm elde edebilirsiniz.

MONOKROM

Kaynak

Siyah beyaz iç tasarım, renk ögelerinin ortaya çıkmasını sağlar. Monokrom, çocuk odası için ilk akla gelen seçenek olmayabilir ama şaşırtıcı derecede eğlenceli görünebilir. Siyah ve beyaz kullandığınızda, büyük puantiyelerden zebra çizgilerine kadar çok sayıda desenle denemeler yapmak için özgür olursunuz.

Yazı oluşturuldu 26

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön